Hovorí sa o nás
 

Cestujte, pomáhajte, učte sa: Objavte možnosti medzinárodných dobrovoľníckych táborov

Bratislava,  28. marec 2024. Slovenskí dobrovoľníci majú možnosť prihlásiť sa na medzinárodné dobrovoľnícke tábory na Slovensku a v zahraničí. Vybrať si môžu z táborov v Nemecku, Taliansku, Španielsku, Francúzsku, na Islande, či zo vzdialenejších krajín ako Japonsko, Srí Lanka, Thajsko a ďalších. Nájdu ich na www.inex.sk.   

Spájame kultúry, meníme životy na dobrovoľníckych táboroch na Slovensku
Bratislava,  18. júl 2023. Už 30. rok prichádzajú pomáhať zahraniční dobrovoľníci na Slovensko. Na medzinárodných dobrovoľníckych táboroch ich privíta hrad Brekov, Tibava, dedinka Slatinka pri Zvolene, obec Lukovištia a OZ Barlička v Prešove. Tento rok sú prihlásení dobrovoľníci z Nemecka, Belgicka, Portugalska, Španielska, Talianska, Írska, Lotyšska, Švédska, Holandska a iných krajín. 
Medzinárodné dobrovoľnícke tábory sú pre každého
Bratislava,  30. marec 2023. Prihlasovanie na letné medzinárodné dobrovoľnícke tábory v zahraničí a na Slovensku začína. Dobrovoľníci si môžu vybrať z táborov vo Francúzsku, Nemecku, Španielsku, Taliansku, na Islande, či v exotickejších krajinách ako Mexiko, Srí Lanka, Japonsko, Kambodža a ďalšie. Tábory nájdu na www.inex.sk.  
Zaži leto s kamarátmi z celého sveta na dobrovoľníckom tábore

Bratislava, 21. máj 2022. Dobrovoľnícke tábory vo vzdialenejších krajinách ako Mexiko, Kostarika, Južná Kórea sú opäť otvorené. Menej skúsení cestovatelia si vedia vybrať z európskych krajín, zvoliť si môžu aj Slovensko. Dobrovoľníci stretnú mladých ľudí z celého sveta na medzinárodných dobrovoľníckych táboroch, ktoré nájdu na www.inex.sk.

Učme sa hodnotám solidarity a ľudskosti na medzinárodnom dobrovoľníckom tábore

V tomto roku viac ako po minulé roky si potrebujeme vydýchnuť a načerpať sily v inom prostredí alebo krajine. Prihlasovanie na letné medzinárodné dobrovoľnícke tábory v Nemecku, Španielsku, Francúzsku, na Islande, či vzdialenejších krajinách začína a aktuálne ponuky nájdu dobrovoľníci na webstránke www.inex.sk. Veríme, že Ukrajina si čoskoro ubráni svoju nezávislosť a aj naši dobrovoľníci budú môcť pomáhať pri jej obnove.

Dá sa byť medzinárodným dobrovoľníkom v čase pandémie?

Obmedzenie osobných stretnutí ovplyvnilo aj medzinárodné dobrovoľníctvo. Napriek sťaženým podmienkam cestovať sa mladí ľudia z Indonézie, Malajzie, Filipín, Kolumbie, Slovenska, Francúzska, Nemecka, či iných krajín stretli na virtuálnych aktivitách.

Využi leto zmysluplne na letnom dobrovoľníckom tábore

Už 28. rok majú slovenskí dobrovoľníci možnosť zúčastniť sa medzinárodných dobrovoľníckych táborov na Slovensku alebo v zahraničí. Vycestovať sa dá do Nemecka, Francúzska, Španielska, Talianska, či iných európskych krajín. Uverejnené sú na webstránke www.inex.sk.

„Dobrovoľnícka dovolenka“ na Slovensku
100. výročie medzinárodných dobrovoľníckych táborov, tzv. workcampov oslavujeme v tomto roku najmä na Slovensku. Dobrovoľníkov počas prázdnin privíta Obišovský a Čierny hrad, dedinka Slatinka pri Zvolene, či umelecké centrum v rodnej obci Ivana Kraska, Lukovištia. Tábory sú uverejnené na webstránke www.inex.sk.
Medzinárodné dobrovoľnícke tábory v zahraničí oslavujú už 100 rokov

Prvý medzinárodný dobrovoľnícky tábor, tzv. workcamp sa uskutočnil vo vojnou zničenej francúzskej dedinke Verdun. Vďaka táborom dobrovoľníci spoznávajú ľudí z rôznych krajín, kultúr a pri tom pomôžu. Súčasná situácia ich preniesla aj do online prostredia a vznikli virtuálne workcampy. Jazykové tábory, pomoc s prieskumom hradov a iné sú zverejnené na  stránke www.inex.sk.

V prípade záujmu o viac informácií nás prosím kontaktuje emailom na out(zavinac)inex.sk alebo telefonicky 0948 968 030.

INEX v médiách v roku 2019
V roku 2019 na Slovensku zorganizujeme 8 workcampov - medzinárodných dobrovoľníckych táborov. Prečítajte si o niektorých z nich ako napr. Hrad Brekov, hrad Uhrovec
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Oboznámiť sa podrobnejšie