Medzinárodné dobrovoľnícke tábory sú pre každého

Bratislava,  30. marec 2023. Prihlasovanie na letné medzinárodné dobrovoľnícke tábory v zahraničí a na Slovensku začína. Dobrovoľníci si môžu vybrať z táborov vo Francúzsku, Nemecku, Španielsku, Taliansku, na Islande, či v exotickejších krajinách ako Mexiko, Srí Lanka, Japonsko, Kambodža a ďalšie. Tábory nájdu na www.inex.sk.  

Medzinárodné dobrovoľnícke tábory sú jedinečné projekty s cieľom pomôcť miestnej komunite. Trvajú 1-3 týždne.  Dobrovoľníci z rôznych krajín na nich opravujú historické pamiatky, pomáhajú organizovať festivaly, pripravovať program pre deti, ľudí s postihnutím, seniorov, venujú sa rôznym environmentálnym aktivitám a spoznávajú miestnych ľudí, krajinu inak.  

Odmenou za ich dobrovoľnícku činnosť sú im nové priateľstvá a zdokonalenie sa v cudzích jazykoch. Získajú nevšedné zážitky a nadobudnú nové vedomosti. Zlepšia sa  v stále viac dôležitých soft skills ako napr. komunikácia s ľuďmi z iných krajín, kultúr, zvýšenie sebavedomia, samostatnosti, odolnosti voči stresu, spoznanie samého seba a iné. 

Tábory sú určené aj pre mladých ľudí zo znevýhodneného prostredia, ktorí by si inak nemohli dovoliť vycestovať z finančných, geografických, či iných dôvodov. Preplatené im je cestovné, dostávajú vreckové, majú zabezpečenú stravu a ubytovanie. 

INEX Slovakia organizuje tábory prostredníctvom medzinárodných sietí Alliance of European Voluntary Service Organisations a Service Civil International už 30 rokov. 

:: Koniec tlačovej správy :: 

Bližšie informácie poskytne: 

Ing. Miroslava Zváčová, koordinátorka projektov 

Tel. 0905 501 078, E-mail: out@inex.sk 

INEX Slovakia – občianske združenie, Prokopova 15, 851 01, Bratislava 

www.inex.sk 

INEX Slovakia 

INEX Slovakia (INternational EXchanges) je nezisková organizácia. Pomáha mladým ľuďom osobnostne rásť prostredníctvom medzinárodného dobrovoľníctva, školení lídrov multikultúrnych skupín, informovaním o prínosoch dobrovoľníctva a jeho rozvojom u nás i v zahraničí.  Na Slovensku je jedinou organizáciou svojho druhu od roku 1993. Mladí ľudia spoznajú nové kultúry, vytvoria si nové priateľstvá z celého sveta, zlepšia si jazykové schopnosti, kompetencie, získajú nevšedné zážitky a skúsenosti.  


Napísali o nás

rtvs.sk (od 9:19)
hyperportal.sk
dnesky.sk
nitranoviny.sk
teraz.sk
zones.sk  
 

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Oboznámiť sa podrobnejšie