Využi leto zmysluplne na letnom dobrovoľníckom tábore

Už 28. rok majú slovenskí dobrovoľníci možnosť zúčastniť sa medzinárodných dobrovoľníckych táborov na Slovensku alebo v zahraničí. Vycestovať sa dá do Nemecka, Francúzska, Španielska, Talianska, či iných európskych krajín. Uverejnené sú na webstránke www.inex.sk.

Dobrovoľníci pomôžu s opravou historických budov a pamiatok, budú pripravovať program pre ľudí s postihnutím, seniorov, či sa zúčastnia rôznych environmentálnych projektov. V tomto roku vysielame dobrovoľníkov najmä do európskych krajín ako Rakúsko, Nemecko, Slovinsko, Francúzsko vzhľadom na epidemiologickú situáciu.

Na Slovensku počas letných prázdnin organizujeme 7 medzinárodných dobrovoľníckych táborov, na ktorých budeme hosťovať prevažne dobrovoľníkov žijúcich na Slovensku. Dobrovoľnícke aktivity budú zamerané na renováciu Čierneho hradu v pohorí Tribeč, hradu Uhrovec, či umeleckého centra v rodnej obci Ivana Kraska, Lukovištia. Na východe Slovenska sa bude opravovať hrad Soľnohrad a pripravovať zábavný program pre ľudí s postihnutím a seniorov. V dedinke Slatinka, ktorá existuje aj po dlhoročnej stavebnej uzávere, budú prebiehať environmentálne práce. Prihlasovanie na tábory je otvorené.

Tábory trvajú 1-3 týždne a vekové rozmedzie dobrovoľníkov je prevažne 16 – 99 rokov. Počas táborov dobrovoľníci nadviažu nové priateľstvá, zlepšia si svoju fyzickú kondíciu, flexibilitu, samostatnosť, cudzie jazyky, mentálne si oddýchnu a pomôžu tam, kde je to potrebné.

Medzinárodné dobrovoľnícke tábory (workcampy) sa konajú po celom svete už viac ako 100 rokov. Prvý sa uskutočnil tesne po prvej svetovej vojne, kedy spoločná práca mladých ľudí z rôznych krajín bola ukážkovým vyjadrením solidarity a odmietnutím nepriateľstva medzi dobrovoľníkmi z Nemecka a Francúzska. Doposiaľ proti sebe bojujúcimi krajinami.

INEX Slovakia organizuje tábory prostredníctvom medzinárodných sietí Alliance of European Voluntary Service Organisations a Service Civil International.

Toto podujatie bolo podporené z dotačnej schémy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2021“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

:: Koniec tlačovej správy ::

 

Bližšie informácie poskytne:

Ing. Miroslava Zváčová, koordinátorka projektov

Tel. 0905 501 078, E-mail: out@inex.sk

INEX Slovakia – občianske združenie, Prokopova 15, 851 01, Bratislava

www.inex.sk,


INEX Slovakia

INEX Slovakia (INternational EXchanges) je nezisková organizácia. Pomáha mladým ľuďom osobnostne rásť za pomoci medzinárodného dobrovoľníctva, školení lídrov multikultúrnych skupín, informovaním o prínosoch dobrovoľníctva a jeho rozvojom u nás i v zahraničí.  Na Slovensku je jedinou organizáciou svojho druhu od roku 1993. Mladí ľudia spoznajú nové kultúry, vytvoria si nové priateľstvá z celého sveta, zlepšia si jazykové schopnosti, kompetencie, získajú nevšedné zážitky a skúsenosti.


Napísali o nás

news.sk
eduworld.sk
teraz.sk
zones.sk


Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Oboznámiť sa podrobnejšie