Cestujte, pomáhajte, učte sa: Objavte možnosti medzinárodných dobrovoľníckych táborov

Bratislava,  28. marec 2024. Slovenskí dobrovoľníci majú možnosť prihlásiť sa na medzinárodné dobrovoľnícke tábory na Slovensku a v zahraničí. Vybrať si môžu z táborov v Nemecku, Taliansku, Španielsku, Francúzsku, na Islande, či zo vzdialenejších krajín ako Japonsko, Srí Lanka, Thajsko a ďalších. Nájdu ich na www.inex.sk.   

Medzinárodné dobrovoľnícke tábory vznikli po prvej svetovej vojne, kedy mladí ľudia z rôznych krajín pomáhali opraviť vojnou zničenú dedinku na francúzsko-nemeckých hraniciach. Bolo to ukážkové vyjadrenie solidarity a odmietnutia nepriateľstva medzi krajinami, ktoré proti sebe bojovali vo vojne.

V tejto myšlienke pomoci naďalej pokračujeme a aj v súčasnosti, dobrovoľníci opravujú historické pamiatky, pomáhajú organizovať festivaly, pripravovať program pre deti, ľudí so znevýhodením, seniorov, či sa venujú rôznym environmentálnym aktivitám. Tábory trvajú 1-3 týždne. Dobrovoľníci pomáhajú miestnej komunite, ale  aj samým sebe. Získavajú nevšedné zážitky, nadobudnú nové vedomosti, priateľstvá, zdokonalia sa v cudzích jazykoch a spoznajú nové krajiny. Zlepšia sa tiež v soft skills ako napr. komunikácia s ľuďmi z iných kultúr, vzájomná spolupráca, kritické myslenie. Účasť na dobrovoľníckom tábore prináša zvýšenie sebavedomia, samostatnosti, odolnosti voči stresu, spoznanie samého seba a iné.

Niektoré medzinárodné dobrovoľnícke tábory sú aj pre mladých ľudí, ktorí si nemôžu dovoliť vycestovať z finančných, geografických, či iných dôvodov. Preplatené im je cestovné, dostávajú vreckové, majú zabezpečenú stravu a ubytovanie.

INEX Slovakia organizuje tábory prostredníctvom medzinárodných sietí Alliance of European Voluntary Service Organisations a Service Civil International už 31 rokov.

:: Koniec tlačovej správy ::

Bližšie informácie poskytne:

Ing. Miroslava Zváčová, koordinátorka projektov

Tel. 0948 968 030, E-mail: out@inex.sk

INEX Slovakia – občianske združenie, Prokopova 15, 851 01, Bratislava

www.inex.sk,

INEX Slovakia

INEX Slovakia (INternational EXchanges) je občianske združenie. Pomáha mladým ľuďom osobnostne rásť prostredníctvom medzinárodného dobrovoľníctva, školení lídrov multikultúrnych skupín, informovaním o prínosoch dobrovoľníctva a jeho rozvojom u nás i v zahraničí.  Na Slovensku je jedinou organizáciou svojho druhu od roku 1993. Mladí ľudia spoznajú nové kultúry, vytvoria si nové priateľstvá z celého sveta, zlepšia si jazykové schopnosti, kompetencie, získajú nevšedné zážitky a skúsenosti.


Napísali o nás

zones.sk

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Oboznámiť sa podrobnejšie