Blog
 

Grécky Hopeland – ESC Projekt Greenovation 2021
26.10.2021 10:36

Na svoj dobrovoľnícky, 6-týždňový ESC projekt Greenovation som sa dostala úplnou náhodou, keď som COVID pozitívna karanténovala v maličkom byte s Grékom Illiasom počas štúdia v Slovinskom Maribore. Počas tých dlhých, neslobodných dní sme prebrali množstvo tém-netém. Spomínala som mu, ako by som niekedy chcela skúsiť dobrovoľníctvo a ako mi počas štúdia na vysokej škole chýba príroda a fyzická práca. Bol to práve on, čo mi povedal, že organizácia v ktorej pracuje má projekt presne pre mňa. A mal teda pravdu!

Kategória: EZS zahraničie
September's diary
28.09.2021 12:10
New things coming in my way through my trip here! I am glad sharing these experiences with all of you!
Kategória: EZS Slovensko
A wonderful time in August!
17.09.2021 15:30
August was a very nice month because we began our workcamps that we've waited for so long! :)
Once in a lifetime experience.
Kategória: EZS Slovensko
My experiences through July!
17.09.2021 15:25
Here is what we did and where we travelled during summer along with the office :) I hope you enjoy it and many more things are coming!
Kategória: EZS Slovensko
My journey continues with lots of experiences!
29.06.2021 12:45
Here you'll find out about all the new activities I did and the trips I've went to. The summer is here so we did lots of new stuff and I hope you like them!
Kategória: EZS Slovensko
Trips I've taken near Bratislava :)
31.05.2021 13:18
Hello, beautiful people! Today I will tell you about some places I have visited here and I hope to inspire you to take a trip to some of them and see the beauty of nature, which is very close to the center actually. I think you'll find it interesting and das much detailed as possible, so let's begin!
Kategória: EZS Slovensko
MY SECOND MONTH HERE IN SLOVAKIA!
29.04.2021 23:36
So, I have to admit that April passed pretty quickly for me, because I went to some places nearby and had so much fun! I hope you read my post and enjoy it as much as I have.  And here it begins..!
Kategória: EZS Slovensko
Here is the start of my exciting journey in Slovakia as ESC volunteer!
07.04.2021 11:59

In this article you are going to learn about my very first trip in Bratislava as an individual and my meeting with local people and flatmates. I am so thrilled that I came to work for INEX as a volunteer and actually interact with new people, peers and colleagues. I hope you'll enjoy it as much as I do. See you soon!

Kategória: EZS Slovensko
Virtual workcamp: Photography & Environment through international eyes: The world that connects us
28.01.2021 12:08

Along this exhibition, we let you will discover the environment through international eyes. Amateur photographers rose to the challenge of sharing their perspectives of the environment. Coming from different parts of the world, they have one common point : they are nature lovers. We invite you to enter multiple universes.

Kategória: Tábory Slovensko
Dobrovoľnícky tábor v talianskych Alpách
11.08.2020 14:51
Byť v prírode s milými podobne zmýšľajúcimi ľuďmi, odrezaná od sveta a reality. Preklikala som rôzne tábory a viacero z nich ma zaujalo, ale keď som narazila na tábor v odľahlej talianskej doline Val Codera, ďalej som už nehľadala.
Kategória: Tábory zahraničie
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Vlastné nastavenie cookies
Oboznámiť sa podrobnejšie