„Dobrovoľnícka dovolenka“ na Slovensku

100. výročie medzinárodných dobrovoľníckych táborov, tzv. workcampov oslavujeme v tomto roku najmä na Slovensku. Dobrovoľníkov počas prázdnin privíta Obišovský a Čierny hrad, dedinka Slatinka pri Zvolene, či umelecké centrum v rodnej obci Ivana Kraska, Lukovištia. Tábory sú uverejnené na webstránke www.inex.sk.

:: Tlačová správa ::

„Dobrovoľnícka dovolenka“ na Slovensku

Bratislava, 30. júl 2020. 100. výročie medzinárodných dobrovoľníckych táborov, tzv. workcampov oslavujeme v tomto roku najmä na Slovensku. Dobrovoľníkov počas prázdnin  privíta Obišovský a Čierny hrad, dedinka Slatinka pri Zvolene, či umelecké centrum v rodnej obci Ivana Kraska, Lukovištia. Tábory sú uverejnené na webstránke www.inex.sk.

Dobrovoľníci pomôžu s renováciou Čierneho hradu v pohorí Tribeč opradeného tajomstvami a prezývaného ako Bermudský štvoruholník. Tábor bude taktiež v rodnej obci Ivana Kraska, Lukovištia, kde sa bude prerábať bývalá škola na umelecké centrum. Na východe Slovenska sa nachádza Prešovská hradná cesta, ktorú  tvorí šesť hradov.  Jeden  z nich  -   Obišovský hrad pomôžu dobrovoľníci zrenovovať v auguste. V dedinke Slatinka, ktorá existuje aj po dlhoročnej stavebnej uzávere, budú prebiehať environmentálne práce.

Tábory sú tento rok kvôli epidemiologickej situácii kratšie, prevažne 4 - dňové, určené  výhradne pre dobrovoľníkov žijúcich na Slovensku vo vekovom rozmedzí 18 - 99 rokov. Na každom tábore  je pre dobrovoľníkov pripravený  aj workshop „INEX Messenger“ na témy ako  ekológia, multikultúrnosť a rozvoj sebavedomia.

Medzinárodné dobrovoľnícke tábory (workcampy) oslavujú tento rok 100. výročie. Prvý sa uskutočnil tesne po prvej svetovej vojne, kedy spoločná práca mladých ľudí z rôznych krajín bola ukážkovým vyjadrením solidarity a odmietnutím nepriateľstva medzi dobrovoľníkmi z Nemecka a Francúzska. Doposiaľ proti sebe bojujúcimi krajinami. Dobrovoľníkom sú odmenou nové priateľstvá, schopnosť čeliť výzvam, flexibilita, samostatnosť, zlepšenie fyzickej kondície, mentálne oddýchnutie a dobrý pocit z pomoci, kde je potrebná.

Toto podujatie bolo podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

 

:: Koniec tlačovej správy ::

 

Bližšie informácie poskytne:

Ing. Miroslava Zváčová, koordinátorka projektov

Tel. 0905 501 078, E-mail: out@inex.sk

INEX Slovakia – občianske združenie, Prokopova 15, 851 01, Bratislava

www.inex.sk,

INEX Slovakia

INEX Slovakia (INternational EXchanges) je nezisková organizácia. Pomáha mladým ľuďom osobnostne rásť za pomoci medzinárodného dobrovoľníctva, školení lídrov multikultúrnych skupín, informovaním o prínosoch dobrovoľníctva a jeho rozvojom u nás i v zahraničí.  Na Slovensku je jedinou organizáciou svojho druhu od roku 1993. Mladí ľudia spoznajú nové kultúry, vytvoria si nové priateľstvá z celého sveta, zlepšia si jazykové schopnosti, kompetencie, získajú nevšedné zážitky a skúsenosti.


Napísali o nás

forbes.sk
teraz.sk
zones.sk
skolske.sk
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Oboznámiť sa podrobnejšie