Zaži leto s kamarátmi z celého sveta na dobrovoľníckom tábore

19.05.2022 15:36

Bratislava, 21. máj 2022. Dobrovoľnícke tábory vo vzdialenejších krajinách ako Mexiko, Kostarika, Južná Kórea sú opäť otvorené. Menej skúsení cestovatelia si vedia vybrať z európskych krajín, zvoliť si môžu aj Slovensko. Dobrovoľníci stretnú mladých ľudí z celého sveta na medzinárodných dobrovoľníckych táboroch, ktoré nájdu na www.inex.sk.

Medzinárodné dobrovoľnícke tábory trvajú 1-3 týždne a vekové rozmedzie dobrovoľníkov je prevažne 16 – 99 rokov. Počas táborov dobrovoľníci nadviažu nové priateľstvá, zlepšia si svoju fyzickú kondíciu, flexibilitu, samostatnosť, cudzie jazyky, mentálne si oddýchnu a pomôžu tam, kde je to potrebné. Pomôžu s opravou historických budov a pamiatok, budú pripravovať program pre ľudí s postihnutím, seniorov, či sa zúčastnia rôznych environmentálnych projektov.

Na Slovensku počas letných prázdnin organizujeme 5 medzinárodných dobrovoľníckych táborov, na ktorých budeme hosťovať dobrovoľníkov z Dánska, Španielska, Nemecka, Česka, Poľska, Mexika a iných krajín sveta. Dobrovoľníckych aktivít na Slovensku sa môžu zúčastniť tiež dobrovoľníci zo Slovenska. Zamerané sú na renováciu Čierneho hradu v pohorí Tribeč, umeleckého centra v rodnej obci Ivana Kraska, Lukovištia. Na východe Slovenska budú pripravovať zábavný program pre ľudí s postihnutím a seniorov. V dedinke Slatinka, ktorá existuje aj po dlhoročnej stavebnej uzávere, budú prebiehať environmentálne práce.

V roku 2022 môžu dobrovoľníci vycestovať do krajín ako Nemecko, Španielsko, Taliansko, Portugalsko, Island, ako aj do vzdialenejších krajín, kam patria Mexiko, Vietnam, Južná Kórea, či Kambodža.

Multikultúrne prostredie pomáha u mladých ľudí budovať toleranciu, predchádzať možným rasistickým, xenofóbnym a nenávistným prejavom. Letné medzinárodné dobrovoľnícke tábory nájdu mladí ľudia na  www.inex.sk.

INEX Slovakia organizuje tábory prostredníctvom medzinárodných sietí Alliance of European Voluntary Service Organisations a Service Civil International už 29 rokov.

Toto podujatie bolo podporené z dotačnej schémy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

:: Koniec tlačovej správy ::

Bližšie informácie poskytne:

Ing. Miroslava Zváčová, koordinátorka projektov

Tel. 0948 968 030, E-mail: out@inex.sk

INEX Slovakia – občianske združenie, Prokopova 15, 851 01, Bratislava

www.inex.sk

 

INEX Slovakia

INEX Slovakia (INternational EXchanges) je nezisková organizácia. Pomáha mladým ľuďom osobnostne rásť prostredníctvom medzinárodného dobrovoľníctva, školení lídrov multikultúrnych skupín, informovaním o prínosoch dobrovoľníctva a jeho rozvojom u nás i v zahraničí.  Na Slovensku je jedinou organizáciou svojho druhu od roku 1993. Mladí ľudia spoznajú nové kultúry, vytvoria si nové priateľstvá z celého sveta, zlepšia si jazykové schopnosti, kompetencie, získajú nevšedné zážitky a skúsenosti.


Napísali o nás

zones.sk

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Oboznámiť sa podrobnejšie