Belgicko - krajina čokolády, hranolčekov, kvalitného piva, ale aj protikladov

10.10.2017 14:05 Tábory zahraničie
Moje rozhodnutie ísť na workcamp do zahraničia som vôbec neoľutoval. Získal som nových kamarátov, zážitky aj skúsenosti. Zlepšil som si aj svoje komunikačné schopnosti vo francúzštine.
titleBelgicko je krajina čokolády, hranolčekov, kvalitného piva, ale aj protikladov. Kým juh krajiny je francúzsky, naopak sever je holandský. Hneď po mojom prílete do krajiny a dostavenia sa na miesto tábora som bol trošku napätý a mal som obavy. Ako náhle som sa stretol s ľuďmi na farme všetky obavy opadli, všetci boli veľmi milí a ochotní ukázať nám, dobrovoľníkom, ako a čo funguje na farme.


V pondelok bol náš prvý pracovný deň, budíček o 8:00, aby sme o 8:45 mohli začať pracovať s deťmi. Práca s deťmi bola úžasná, aj keď musím priznať, že deti boli často neúnavné. Prišlo aj na prvú vychádzku so somármi, ktorá dopadla naozaj nad moje očakávania. Ako chlapec z mesta som si aj ja vyskúšal nasadnúť na somára a bol to neopísateľný zážitok (niečo ako kôň, len sto krát pomalší).

Ľudia z farmy nás vzali aj do ich BIO záhrady a vysvetlili nám, čo a ako pestujú. Mali sme aj typický belgický večer, na ktorom sme mali možnosť ochutnať pravé belgické hranolčeky a poviem vám, McDonald´s sa môže skryť do kúta.

Cez víkend sme navštívili party, na ktorej sme tancovali až do rána. Ráno sme zas šli navštíviť Luxembourg a tiež sme šli na malú cyklotúru.

Moje rozhodnutie ísť na workcamp do zahraničia som vôbec neoľutoval. Získal som nových kamarátov, zážitky aj skúsenosti. Zlepšil som si aj svoje komunikačné schopnosti vo francúzštine. Ku koncu workcampu som navštívil aj Bruxelles, nádherné mesto.

P.S. Ak by ste sa náhodou stratili v Bruseli a neviete po holandsky, máte smolu, pretože mne to prišlo, akoby bol celý Brusel čisto holandský.

P.S.2 Určite neváhajte a vycestujte na workcamp získate veľa cenných skúseností a zážitkov do života. Ďakujem INEXu za túto možnosť. 

Tomáš (2014)
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.
Learn more