Víkendové workcampy

Úspešne realizujeme už tretí rok.

 Vikendovy workcamp

 

Cieľom víkendového workcampu je pomôcť na rôznych dobrovoľníckych aktivitách na Slovensku a zároveň zažiť zaujímavý víkend v skupine mladých ľudí.

 

Práca: Dobrovoľníci vykonávajú prácu rôzneho druhu, vždy sa však jedná o prácu verejnoprospešného charakteru. Príklady: čistenie lesa; oprava historických budov; práca s deťmi, starými ľuďmi, ľuďmi s postihnutím; renovácia historických pamiatok; práca so zvieratami; pomoc pri organizovaní festivalu; ochrana prírody a množstvo iných prác.

 

Účastníci: mladí ľudia najmä od 18 rokov najmä zo Slovenska. Podmienkou je záujem pomáhať a prežiť víkend "trocha inak" v koži dobrovoľníka :)

 

Strava a ubytovanie: Celá skupina sa väčšinou podieľa na varení a upratovaní. Vždy dvaja dobrovoľníci pripravujú pre ostatných raňajky, obed a večeru. Ubytovanie závisí od lokálnych možnostiach (napr. veľa projektov sa uskutočňuje v odľahlých oblastiach, napr. blízko zrúcanín hradov, kde dobrovoľníci bývajú v stanoch, ale bývajú aj v CVČ, či v kultúrnom dome, telocvični a pod.). Ubytovanie je presne uvedené konkrétne pri jednotlivom víkendovom workcampe.

 

Vedúci workcampu: vedúci (alias lídri) pripravujú workcamp, facilitujú život skupiny, koordinujú prácu, zapájajú všetkých dobrovoľníkov do skupiny. Ich úlohou je tiež pripraviť zaujímavé a zážitkové voľnočasové aktivity pre dobrovoľníkov po práci.

 

Lokálni partneri: INEX Slovakia spolupracuje len s neziskovými organizáciami a miestnymi samosprávami.

 

 

Ako sa prihlásiť?

1. Prvým krokom je výber konkrétneho MTDP
V tejto sekcii využijete databázu, ktorá Vám orientáciu v širokej ponuke táborov rozhodne uľahčí. Pomocou databázy je možné vyhľadať si tábor podľa krajiny, veku, typu práce alebo orientačného dátumu, alebo si zvoliť kombináciu viacerých položiek. Klikni na "Vyhľadať". Zobrazí sa výber táborov a opäť treba kliknúť na akúkoľvek položku v riadku a vyroluje sa celý popis tábora so všetkými informáciami, ktoré máme aj my v kancelárii INEX Slovakia. Výber konkrétneho tábora uskutočníš kliknutím na tlačítko Pridať do prihlášky. Kliknutím sa tábor pridá do elektronického formulára prihlášky VEF (Volunteers Exchange Form).


2. Registrácia - V novej verzii našej stránky je možné elektronickú prihlášku vyplniť len vtedy, ak ste zaregistrovaní. Nájdeš ju na Home stránke v pravom hornom riadku pod názvom Registrácia. Po vyplnení a odoslaní registračného formulára bude zaslaná jeho kópia na tvoj email. V prípade, že ešte nemáš 18 rokov, vytlačený registračný formulár podpisuje Tvoj zákonný zástupca. Registračný formulár je potrebné doručiť alebo doniesť osobne k nám do kancelárie (INEX Slovakia, Prokopova 15, 851 01, Bratislava 5.  Pre tých, ktorí ešte nemajú 18, je dôležité, aby sme dostali i podpísaný originál. V registrácii nájdete aj možnosť stať sa členom INEX-u Slovakia. Po registrácii odporúčame sa hneď aj prihlásiť do svojho konta kliknutím na tlačítko Prihlásiť v pravom hornom riadku nad hlavným menu.


3. Vyplnenie elektonickej prihlášky, ktorú po novom už nenájdeš v žiadnej sekcii, ale vyvoláš ju kliknutím na Dokončiť prihlášku alebo kliknutím na tlačítko workcamp v maličkom pop-up okienku s názvom Dokončiť prihlášku. Ako si môžete všimnúť, základné informácie budú predvyplnené z Vášho registračného formulára (s možnosťou doplnenia či zmeny), čiže stačí už len vyplniť zvyšné polia v prihláške a kliknúť na tlačítko Send application.


Po jej vyplnení Ťa budeme kontaktovať ohľadne prijatia na víkendový workcamp a pošleme Ti aj detailné informácie o workcampe (čo si zobrať, ako cestovať, program ....). 

Pre potvrdenie účasti a záujmu o víkendový workcamp je potrebné INEX-u Slovakia uhradiť účastnícky príspevok 10 Eur na náš účet  SK26 1100 0000 0026 6745 5125 (Tatrabanka). Do popisu platby treba uviesť svoje meno a priezvisko pre ľahšiu identifikáciu.


Vikendovy workcamp 2

 


Vedeli ste, že?
"2 - 3 týždňové workcampy, víkendové workcampy, jednodňové dobrovoľnícke projekty, mládežnícke výmeny, európska dobrovoľnícka služba, školenia.... a vlastné dobrovoľnícke projekty podporujú postup po rebríku participácie nahor."

 

 

 

 

Ako zrealizovať Víkendový workcamp?

Ak máte záujem, ako lokálny partner, zrealizovať víkendový workcamp aj u vás, napíšte nám na in(zavináč)inex.sk. Radi Vám poskytneme
bližšie informácie. Tešíme sa na spoluprácu.

 

 

MSSR

Víkendové workcampy realizujeme vďaka podpore Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Ďakujeme. 


 

Kalendár udalostí

po ut st št pi so ne
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Chcete dostávať informácie?

Ak si želáte, aby sme Vás informovali o našich novinkách a pripravovaných akciách, pošlite nám, prosím, Vašu e-mailovú adresu.