Špeciálne projekty

Mid-term a long-term projekty sú určené všetkým záujemcom, ktorí majú chuť stráviť dlhšie obdobie v zahraničí. Často sa jedná o najmä ne-európske krajiny. MTV a LTV NIE sú Európska dobrovoľnícka služba. Tieto projekty sú financované priamo organizáciami. Sú teda viac flexibilnejšie a taktiež nie sú vekové obmedzené ako v prípade EDS.

Často sa jedná o projekty, ktoré naši partneri v zahraničí realizujú už dlhšiu dobu a vďaka dobrovoľníkom je zabezpečená kontinuita týchto projektov. MTV a LTV projekty sú určené predovšetkým skúsenejším dobrovoľníkom a vyžadujú od dobrovoľníka už určité množstvo skúseností a samostatnosť. Často organizácie hľadajú dobrovoľníko starších ako 26 rokov už s dobrovoľníckymi skúsenosťami v inej krajine.

V prípade MTV a LTV projektov platia podmienky účasti na MTDP, ktoré si môžete prečítať v sekcii Podmienkami účasti na MTDP.

 

Finačné podmienky:

* dobrovoľník si sám hradí cestovné na projekt a účastnícky príspevok INEX-u;

* dobrovoľník má zabezpečenú stravu a ubytovanie;

* na niektorých projektoch dostáva dobrovoľník vreckové (toto je uvedené vždy pri popise projektu, v prípade, že sa tam táto informácia nenechádza, organizácia si nemôže dovoliť toto cestovné hradiť).

* na niektorých projektoch prispieva dobrovoľník k ich chodu a realizácii prostredníctvom "extra fee", ktoré uhradí hostiteľskej organizácií. Jedná sa väčšinou o organizácie z rozvojových krajín (napr. Kenya, Indonesia, India, a i.), ktoré nie sú schopné zabezpečiť financovanie týchto projektov z vlastných zdrojov. Tento fakt je uvedený v popise projektu (extra fee).


Vedeli ste, že?

"2 - 3 týždňové workcampy, víkendové workcampy, jednodňové dobrovoľnícke projekty, mládežnícke výmeny, európska dobrovoľnícka služba, školenia.... a vlastné dobrovoľnícke projekty podporujú postup po rebríku participácie nahor."


 

V prípade, že sa chceš zúčastniť MTV alebo LTV projektu, kontaktuj Mirku na out(zavináč)inex.sk. v Našej databáze projekty si všetky aktuálne MTV a LTV projekty môžeš pozrieť pod označením "Špeciálne projekty".

Kalendár udalostí

po ut st št pi so ne
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Chcete dostávať informácie?

Ak si želáte, aby sme Vás informovali o našich novinkách a pripravovaných akciách, pošlite nám, prosím, Vašu e-mailovú adresu.