Nachádzate sa na: Inex/O nás/Členstvo v sieťach

Členstvo v sieťach

Rada Mládeže Slovenska – RMS

 

logo RMSRada mládeže Slovenska (RmS) je už od roku 1990 nezávislou strešnou organizáciou detských a mládežníckych mimovládnych organizácií. V súčasnosti združujeme 38 občianskych združení a neziskových organizácií venujúcich sa práci s deťmi a mládežou. V rámci svojej činnosti sa zameriava na realizáciu aktivít v troch hlavných oblastiach: zastupovanie, témy a servis. RmS ako platforma detských a mládežníckych organizácií spolupracuje s viacerými partnermi v zahraničí. Je členom Európskeho mládežníckeho fóra (YFJ) a zástupcovia RmS sa pravidelne zúčastňovali stretnutí pracovnej skupiny YFJ pre rozvoj práce s mládežou a Komisie pre záležitosti Rady Európy Európskeho fóra mládeže.

Realizuje vlastnú odbornú a výskumnú činnosť. Pripravujeme projekty smerujú k výmene skúseností a medzisektorovej spolupráce subjektov, ktoré sa venujú práci s deťmi a mládežou. Vytvára platformu na stretávanie a sieťovanie odborníkov z rôznych oblastí a diskutuje s nimi o témach, ktoré sa priamo dotýkajú detí a mladých ľudí. Poskytuje servis pre našich členov a pozorovateľov. Zisťuje potreby detských a mládežníckych organizácií a snaží sa nastaviť svoje aktivity a projekty tak, aby prispeli k ich profesionalizácii a rozvoju.

logo 72 hodinV rámci svojej činnosti sa venuje zviditeľňovaniu dobrovoľníctva detských a mládežníckych organizácií. V roku 2010 zorganizoval RmS celonárodný projekt 72 hodín, ktorý zmobilizoval viac ako 20 mimovládnych organizácií, 5000 mladých ľudí v rámci 500 projektov.

 

 

Alliance of European Voluntary Service Organisations

 

Aliance logoAlliance of European Voluntary Service Organisations jemedzinárodná nevládna mládežnícka organizácia, ktorá reprezentuje národné organizácie podporujúce medzikultúrne vzdelávanie, pochopenie a mier prostredníctvom dobrovoľníckej služby.

Aliancia vznikla v roku 1982 a pozostáva z plných, pridružených a kandidujúcich členov z Arménska, Bieloruska, Belgicka, Českej republiky, Čiernej Hory, Dánska, Estónska, Fínska, Francúzska, Grécka, Holandska, Islandu, Japonska, Južnej Kórey, Kanady, Litvy, Mexika, Nemecka, Poľska, Ruska, Srbska, Slovenska, Spojených štátov amerických, Španielska (Španielsko a Katalánsko), Švajčiarsko, Talianska, Turecka, Ukrajiny a Veľkej Británie. Každý členská organizácia organizuje vlastné ročné programy Medzinárodných dobrovoľníckych projektov vo svojej krajine a vysiela dobrovoľníkov na projekty ostatných členov. Touto medzinárodnou výmenou vytvára medzinárodnú skupinu dobrovoľníkov na každom projekte.

 

 

Service Civil International 


SCIService Civil International (SCI) je dobrovoľnícka organizácie venujúca sa propagácii mieru organizovaním medzinárodných dobrovoľníckych projektov pre ľudí bez rozdielu veku a príslušnosti. SCI pozostáva z 40 členov a skupín a stále rastúcim počtom partnerských organizácií. Dobrovoľníci si môžu zvoliť účasť na tisícke projektov po celom svete.

SCI ponúka širokú škálu krátkodobých a dlhodobých dobrovoľníckych príležitostí ale taktiež možnosť zúčastniť sa seminárov a školení organizácií patriacich do siete.

 

NVDA - Network for Voluntary Development in Asia

NVDA

NVDA je medzinárodná sieťujúca nezisková organizácia propagujúca medzinárodnú dobrovoľnícku službu (najmä Medzinárodná tábory dobrovoľníckej práce alias workcampy) v Ázii/ Pacifiku. V NVDA Ázia znamená Ázia  a Pacifická oblasť.

Organizácia bola založená v roku 1997 11 neziskovými organizáciami v 11 krajinách. v súčasnosti pozostáva z 21 národných neziskových organizácií v 15 krajinách / územiach.

Kalendár udalostí

po ut st št pi so ne
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Chcete dostávať informácie?

Ak si želáte, aby sme Vás informovali o našich novinkách a pripravovaných akciách, pošlite nám, prosím, Vašu e-mailovú adresu.