Médiá a press

Tlačová správa: Toto leto sa vydaj cestou dobrodružstva!

Spoznaj krajinu, kultúru a obyvavateľov inak. Uži si svoje prázdniny, či voľno spolu s dobrovoľníkmi z celého sveta. Marec je mesiac posielania prihlášok na medzinárodné dobrovoľnícke tábory. Vybrať si môžeš z európskych krajín ako Španielsko, Taliansko, Nemecko, Slovensko, Island... Pomoc je vítaná i v exotike Južnej Kórei, Japonska, Indie, Kostariky, Mexika a ďaľších krajín uvedených na stránke www.inex.sk.

V prípade záujmu o viac informácií nás prosím kontaktuje emailom na out(zavinac)inex.sk alebo telefonicky 0905 501 078.

Tlačová správa: Iní v lete zlenivejú, my chodíme pomáhať na slovenské a zahraničné dobrovoľnícke tábory

Spoznať dobrovoľníkov z celého sveta, užiť si prázdniny alebo dovolenku aktívne, cestovať a pritom pomôcť si ročne volí viac ako 14 000 dobrovoľníkov z celého sveta. Vybrať si môžu z 1800 dobrovoľníckych ponúk v európskych krajinách ako Nemecko, Francúzsko, Slovensko,  Taliansko, Island... . Záujemci o pomoc v exotických  krajinách  si môžu vybrať z  Indie, Taiwanu, Južnej Kórei alebo ďalších krajín uvedených na stránke www.inex.sk. 

V prípade záujmu o viac informácií nás prosím kontaktuje emailom na out(zavinac)inex.sk alebo telefonicky 0905 501 078.

Tlačová správa o kampani "Dobrovoľnícka stopa".

V roku 2015 OZ INEX Slovakia odštartovalo pilotný ročník kampane „Dobrovoľnícka stopa“ s cieľom zmapovať svoje dobrovoľnícke aktivity doma a v zahraničí. Nadšenie pomôcť preukázalo  takmer 600 dobrovoľníkov. Áno, stále existujú ľudia s chuťou meniť svet a venovať svoj čas správnym veciam!

V prípade záujmu o viac informácií nás prosím kontaktuje emailom na out(zavinac)inex.sk alebo telefonicky 0905 501 078.

Tlačová správa o The European Volunteering Tour- 28 krajín, 9 mesiacov, 4 dobrovoľníci.

Traja dobrovoľníci z Francúzska cestujú od decembra po všetkých 28 členských štátoch EÚ. Ich cieľom je nájsť odpoveď na otázku, prečo sa ľudia venujú dobrovoľníctvu v Európe, prečo mu venujú svoj voľný čas a energiu. Doteraz navštívili už 12 krajín a  14 - 21.apríla 2014 prídu aj do Bratislavy. Svoju cestu ukončia v auguste.

Tlačová správa o medzinárodných dobrovoľníckych táboroch.

Mladí ľudia zo Slovenska majú opäť možnosť vycestovať na medzinárodný dobrovoľnícky tábor do zahraničia. Čaká na nich 1400 táborov. Databázu voľných miest v európskych a exotických krajínách nájdu potenciálni dobrovoľníci na webstránke www.inex.sk. Prihlásení dobrovoľníci vycestujú tento rok do Španielska, Nemecka, Škótska, Nepálu, Kene či na Island.

V prípade záujmu o viac informácií nás prosím kontaktuje emailom out(zavinac)inex.sk alebo telefonicky 0905 501 078.

Tlačová správa o dobrovoľníckej práci mladých ľudí.

Až 12 000 hodín voľného času venovali mladí ľudia dobrovoľníckej práci v zahraničí.Tento rok sa zúčastnilo 200 slovenských mladých ľudí dobrovoľníckych táborov v zahraničí. Svoje letné prázdniny využili v prospech práce zadarmo. Stretnúť ich bude možné na Veľkom hodnotiacom stretnutí (VEM 2013) 26.-27.októbra v Rekreáčnom stredisku Planinka pri Trnave.

V prípade záujmu o viac informácií nás prosím kontaktuje emailom out(zavinac)inex.sk alebo telefonicky 0905 501 078.

Tlačová správa o možnosti vycestovania pre mladých ľudí.

Na dobrovoľnícke tábory v zahraničí, tzv. workcampy sa prihlásilo už 105 mladých ľudí zo Slovenska, vyše 1000 miest zostáva ešte stále neobsadených. Svoj vytúžený tábor si môžu potenciálni dobrovoľníci vybrať na stránke www.inex.sk. V ponuke sú okrem tradičných krajín aj rôzne exotické miesta či neprebádané zákutia sveta.

V prípade záujmu o viac informácií nás prosím kontaktuje emailom out(zavinac)inex.sk alebo telefonicky 0905 501 078.

 

Tlačová správa o konaní medzinárodného stretnutia "Technical Meeting" našej siete Alliance of European Voluntary Service Organisations, ktoré sa uskutoční 27.Februára až 4.Marca v Hotely Sorea Sĺňava. Na stretnutí sa zúčastní 170 zástupcov 85 organizácií zo 45 krajín Európy, Ázie, Afriky a Ameriky s cieľom zdieľať programy Medzinárodných táborov dobrovoľníckej práce. Stretnutie sa uskutoční po 10 rokoch opäť na Slovensku.

Po skončení stretnutie bude nasledovať menšia konferencia o dlhodobých dobrovoľníckych projektoch Global MLTV Meeting v Skautskom dome v Banskej Štiavnici od 4.marca do 8.marca.

V prípade záujmu o viac informácií nás prosím kontaktuje emailom inex(zavinac)inex.sk alebo telefonicky 0905 501 077.

 

Tlačová správa o organizovaní Medzinárodných táborov dobrovoľníckej práce na Slovensku počas leta 2012.

 

Tlačová správa o organizovaní 2. školenia tzv. Demotábora INEX-u Slovakia pre vedúcich Medzinárodných táborov dobrovoľníckej práce na Slovensku, ktorí budú počas leta viesť Medzinárodné tábory dobrovoľníckej práce na Slovensku.

 

Tlačová správa o Medzinárodných táboroch dobrovoľníckej práce v zahraničí v roku 2012, na ktorých sa môžu prihlásiť ľudia zo Slovenska so záujmom pomôcť na zaujímavých projektoch v rámci celého sveta (napr. aj v Grónsku). Súčasťou tlačovej správy je aj zoznam niektorých táborov v rôznych krajinách. Všetky projekty sú zverejnené v databáze táborov na našej stránke.

 

Tlačová správa o organizovaní 1. školenia INEX-u Slovakia pre vedúcich Medzinárodných táborov dobrovoľníckej práce na Slovensku.

 

Tlačová správa o medzinárodnej kampani Alliance Flag Tour, ktorá sa uskutoční na Slovensku od 1. do 10.augusta. Kampaň podporuje Európsky rok dobrovoľníctva a 10-te výročie Medzinárodného roku dobrovoľníctva a je realizovaná organizáciami združenými v medzinárodnej siete Alliance of European Voluntary Service Organisations. Na Slovensku koordinuje kampaň a aktivity INEX Slovakia, člen spomínanej siete.

 

Tlačová správa o začiatku prihlasovania na medzinárodné tábory dobrovoľníckej práce, o otvoreniu medzinárodnej kampane Flag tour a o Alliance card.

Kalendár udalostí

po ut st št pi so ne
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Chcete dostávať informácie?

Ak si želáte, aby sme Vás informovali o našich novinkách a pripravovaných akciách, pošlite nám, prosím, Vašu e-mailovú adresu.