Ako sa prihlásiť?

Chceli by ste sa zúčastniť MTDP?

Medzinárodné tábory dobrovoľníckej práce (MTDP) alias workcampy sú zväčša 2 - 3 týždňové podujatia určené hlavne pre mladých ľudí vo veku od 18 rokov. V našej ponuke sa však nájdu aj workcampy (MTDP), ktoré sú určené pre stredoškolákov od 15 rokov. Účastníkom poskytujú možnosť vycestovať do zahraničia, kde v 10 - až 30-člennej skupine mladých ľudí z rôznych krajín (maximálne 1-2 z tej istej krajiny), vykonávajú práce s rôznym zameraním, prevažne verejnoprospešného charakteru ako napr. práce súvisiace s tvorbou a ochranou životného prostredia, rekonštrukciu historických a technických pamiatok, práce pri budovaní centier pre deti a mládež, ale i prípravu kultúrnych akcií pre deti a pod.

maskot9
O čo teda ide? Hlavne:

    • pomôcť a byť užitočný

    • spoznať nových ľudí   

    • zažiť niečo neobyčajné (aj na úkor pohodlia)   

    • spoznať krajinu, región

    • zdokonaliť sa v cudzom jazykuMTDP slúžia najmä ako prostriedok vzájomného spoznávania sa a nadväzovania nových priateľstiev, kde celkový úspech závisí od nadšenia, otvorenej mysle a zdravého optimizmu jednotlivých účastníkov urobiť spoločne niečo užitočné.

 

1. Prvým krokom je výber konkrétneho MTDP.
V tejto časti je potrebné využiť databázu (vyhľadávač na našej stránke vpravo hore:)), ktorá Vám orientáciu v širokej ponuke táborov rozhodne uľahčí.
Pomocou databázy je možné vyhľadať si tábor podľa krajiny, veku, typu práce alebo orientačného dátumu. Je možné zvoliť kombináciu viacerých položiek. Potom len klikni na "Vyhľadať". Zobrazí sa výber táborov a opäť treba kliknúť na akúkoľvek položku v riadku a vyroluje sa celý popis tábora so všetkými informáciami, ktoré máme aj my v kancelárii INEX Slovakia. Výber konkrétneho tábora uskutočníš kliknutím na tlačítko Pridať do prihlášky. Kliknutím sa tábor pridá do elektronického formulára prihlášky VEF (Volunteers Exchange Form).

 

2. Pred vyplnením elektronickej prihlášky na MTDP - si pozorne preštuduj Podmienky účasti na MTDP (workcamp).

 

3. Registrácia - V novej verzii našej stránky je možné elektronickú prihlášku vyplniť len ak ste zaregistrovaní. Nájdeš ju na úvodnej stránke v pravom hornom riadku pod názvom Registrácia. Po vyplnení a odoslaní registračného formulára bude zaslaná jeho kópia na tvoj e-mail. V registrácii nájdete aj možnosť stať sa členom INEX-u Slovakia. Prináša Ti to výhodu platiť nižší účastnícky poplatok. Po registrácii odporúčame sa hneď prihlásiť do svojho konta kliknutím na tlačítko Prihlásiť - v pravom hornom riadku nad hlavným menu.

 

4. Vyplnenie elektonickej prihlášky, ktorú po novom už nenájdeš v žiadnej sekcii, ale vyvoláš ju kliknutím na Dokončiť prihlášku alebo kliknutím na tlačítko workcamp v maličkom pop-up okienku s názvom Dokončiť prihlášku. Ako si môžete všimnúť základné informácie budú predvyplnené z Vášho registračného formulára (s možnosťou doplnenia či zmeny) čiže stačí už len vyplniť zvyšné polia v prihláške a kliknúť na tlačítko Send applicationV prípade, že ešte nemáš 18 rokov, vytlačený registračný formulár podpisuje Tvoj zákonný zástupca (rodičia),  ktorý je potrebné doručiť alebo doniesť osobne k nám do kancelárie (INEX Slovakia, Prokopova 15, 851 01, Bratislava 5.  Pre tých, ktorí ešte nemajú 18 je dôležité, aby sme dostali i podpísaný originál.


Keď sa chceš zúčastniť tábora so svojím kamarátom, nezabudni uviesť jeho meno v časti General remarks. Kamarát musí uviesť tvoje, aby sme si vedeli vaše prihlášky spárovať. Max. 2 z jednej krajiny.


V prihláške uvádzaj poradie táborov podľa tvojej preferencie. Najprv zasielame tvoju prihlášku na tábor prvý v poradí. V prípade, že je plný, pokračujeme s tvojou druhou možnosťou, až kým nie si prijatý/á. V rámci jednej prihlášky možeš byť prijatý/á len na 1 tábor. Nekontaktujeme všetky organizácie z prihlášky naraz, ale postupne podľa určeného poradia. 


5. Uhradenie účastníckeho príspevku - Na základe finančných podmienok uhradíte účastnícky príspevok bankovým prevodom alebo osobne.

Odporúčame zaslať potvrdenie o prevode z banky na e-mail out(zavináč)inex.sk, aby sme tvoju prihlášku odoslali čo najskôr a nečakali na pripísanie platby na náš účet.

 

6. Ihneď po obdržaní elektronickej prihlášky a potvrdenia o zaplatení posielame vašu prihlášku našim  zahraničným partnerom so žiadosťou o prijatie. 


7. Prijatie na tábor - V prípade, že spĺňate všetky kritériá a ste na tábor prijatí, mailom vás upovedomíme o prijatí na tábor. Ak sa nám z nejakých dôvodov nepodarilo umiestniť vás na žiadnu z vami vybratých možností, skontaktujeme sa s vami a dohodneme sa na ďalšom postupe.

 

8. Podrobné pokyny k MTDP alias Infosheet - Minimálne 14 dní pred začiatkom tábora vám organizátor tábora pošle podrobné pokyny, tzv. infosheet s dôležitými informáciami o mieste a čase stretnutia, o tom, čo si priniesť, presnejší popis miesta konania tábora a pod.

 

9. Správa z MTDP - Najneskôr 30 dní po skončení MTDP nám zašlite správu z Vášho workcampu na mail out(zavináč)inex.sk

Registrácia

Alternative content

Vyplnenie prihlášky na workcamp

Alternative contentmaskot8

Chceli by ste sa stať dobrovoľníkmi v rámci Európskej dobrovoľníckej služby?

 

Európska dobrovoľnícka služba (alias EVS) NIE sú workcampy v Európe :), aj keď sa často zamieňajú.

Podrobnejšie sa o Európskej dobrovoľníckej služby dočítate v sekcii Špeciálne projekty/aktivity - Európska dobrovoľnícka služba.

EVS je určená pre ľudí od 17 do 30 rokov, ktorí majú záujem dobrovoľničiť dlhodobejšie v zahraničí. Väčšinou sa jedná o projekty v trvaní od 2 do 12 mesiacov.

Projekty Európskej dobrovoľníckej služby sú financované Programom Erasmus+ Európskej komisie.

 

 

 

 

 

Chceli by ste sa zúčastniť MTV/LTV projektu (Mid-term a long-tem projekty)?

 

Mid-term a long-term projekty sú určené všetkým záujemcom, ktorí majú chuť stráviť dlhšie obdobie v zahraničí. Často sa jedná o najmä ne-európske krajiny. MTV a LTV NIE sú Európska dobrovoľnícka služba. Tieto projekty sú financované priamo organizáciami. Sú teda viac flexibilnejšie a taktiež nie sú vekové obmedzené ako v prípade EDS.

Často sa jedná o projekty, ktoré naši partneri v zahraničí realizujú už dlhšiu dobu a vďaka dobrovoľníkom je zabezpečená kontinuita týchto projektov. MTV a LTV projekty sú určené predovšetkým skúsenejším dobrovoľníkom a vyžadujú od dobrovoľníka už určité množstvo skúseností a samostatnosť. Často organizácie hľadajú dobrovoľníko starších ako 26 rokov už s dobrovoľníckymi skúsenosťami v inej krajine.

V prípade MTV a LTV projektov platia podmienky účasti na MTDP, ktoré si môžete prečítať v sekcii Podmienkami účasti na MTDP.

 

Finačné podmienky:

* dobrovoľník si sám hradí cestovné na projekt a účastnícky príspevok INEX-u;

* dobrovoľník má zabezpečenú stravu a ubytovanie;

* na niektorých projektoch dostáva dobrovoľník vreckové (toto je uvedené vždy pri popise projektu, v prípade, že sa tam táto informácia nenechádza, organizácia si nemôže dovoliť toto cestovné hradiť).

* na niektorých projektoch prispieva dobrovoľník k ich chodu a realizácii prostredníctvom "extra fee", ktoré uhradí hostiteľskej organizácií. Jedná sa väčšinou o organizácie z rozvojových krajín (napr. Kenya, Indonesia, India, a i.), ktoré nie sú schopné zabezpečiť financovanie týchto projektov z vlastných zdrojov. Tento fakt je uvedený v popise projektu (extra fee).

 

V prípade, že sa chceš zúčastniť MTV alebo LTV projektu, kontaktuj Mirku na out(zavináč)inex.sk. v Našej databáze projekty si všetky aktuálne MTV a LTV projekty môžeš pozrieť pod označením "Špeciálne projekty/aktivity".

Kalendár udalostí

po ut st št pi so ne
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Chcete dostávať informácie?

Ak si želáte, aby sme Vás informovali o našich novinkách a pripravovaných akciách, pošlite nám, prosím, Vašu e-mailovú adresu.