Nachádzate sa na: Inex/Alliance Flag Tour

Alliance Flag Tour

“FLYING THE FLAG FOR VOLUNTEERING AROUND THE WORLD”

 

"Vlajkou dobrovoľníctva okolo sveta," to je motto kampane Alliance Flag Tour. Medzinárodná dobrovoľnícka sieť Alliance a OZ INEX Slovakia oslavujú Európsky rok dobrovoľníctva a 10-te výročie Medzinárodného roku dobrovoľníctva kampaňou Alliance Flag Tour (Púť vlajky). Putovná vlajka navštívi 26 krajín po celom svete. Svoju púť začala v marci tohto roku v Arménsku a ukončí v novembri v Anglicku.

 

Alliance of European Voluntary Service Organisations (ďalej ako Aliancia), medzinárodná mimovládna mládežnícka organizácia propaguje medzikultúrne vzdelávanie, porozumenie a mier prostredníctvom dobrovoľníckej služby. Táto medzinárodná sieť združujúca organizácie z celého sveta podporuje tohtoročné výročie dobrovoľníctva kampaňou Alliance Flag Tour.

 

Alliance of European Voluntary Service Organisations je medzinárodná sieť založená v roku 1982 a v súčasnosti tvorená 47 členskými organizáciami z Arménska, Bieloruska, Belgicka, Českej republiky, Čiernej Hory, Dánska, Estónska, Fínska, Francúzska, Grécka, Holandska, Islandu, Japonska, Južnej Kórey, Kanady, Litvy, Mexika, Nemecka, Poľska, Ruskej federácie, Slovenska, Spojených štátov amerických, Srbska, Španielska (Španielsko a Katalánsko), Švajčiarska, Talianska, Turecka, Ukrajiny a Veľkej Británie. Všetci členovia organizujú každoročné programy Medzinárodných dobrovoľníckych projektov v ich vlastnej krajine a výmeny dobrovoľníkov medzi sebou vytvárajúc tak medzinárodnú skupinu dobrovoľníckych pracovníkov na každom projekte. Táto kampaň má za cieľ posilniť partnerstvo a zmysluplné komunitné dobrovoľníctvo Aliancie a Európskych dobrovoľníckych organizácií.

 

Posolstvo Flag tour:

 * Dobrovoľníctvo je neoddeliteľnou súčasťou života spoločnosti.

 * Dobrovoľníctvo predstavuje solidaritu.

 * Dobrovoľníctvo predstavuje prvý krok pre svetový mier.

 * Dobrovoľníctvo je praxou ľudí pracujúcich pre ostatných alebo na nejakom konkrétnom probléme bez nároku na odmenu za ich čas alebo služby.

 * Dobrovoľníctvo je všeobecne považované za prejav altruizmu s cieľom šíriť dobro alebo zlepšiť kvalitu života ľudstva.

 * Dobrovoľníctvo prináša možnosti na rozvoj zručností a osobnosti, stretávať ľudí, baviť sa a množstvo iných dôvodov, ktoré by mohli byť považované ako prínosné pre seba samého.

 

Flag tour vo svete

Do kampane sa zapojilo 36 organizácií z 26 krajín ceniacich si hodnotu a význam dobrovoľníckej služby pre celú spoločnosť, rôzne komunity ale aj pre jednotlivcov. Alliance Flag Tour sa snaží zvýšiť povedomie o Európskom roku dobrovoľníctva 2011 a 10-tom výročí Medzinárodného roku dobrovoľníctva práve púťou dvoch vlajok. Ich cesta sa začala v marci 2011 na stretnutí Aliancie, kde si vlajky prevzali členovia prvých organizácií UNA Exchange z Veľkej Británie a IWO Korea z Južnej Kórey hosťujúcich kampaň. Tá bude prebiehať až do novembra, kedy vlajky absolvujú poslednú cestu na Valné zhromaždenie Aliancie vo Veľkej Británii. O kampani informuje blog http://allianceflagtour2011.blogspot.com/.

 

Flag tour na Slovensku

INEX Slovakia sa zapojil do Flag tour medzikultúrnymi dobrovoľníckymi aktivitami na hrade Hanigovce, Brekov, Sklabiňa, Kamenica, vo vtáčej rezervácii Senné a environmentálnymi aktivitami v Bratislave. Dobrovoľníci 5.augusta od 10:00 do 12:00 počas kampane vyčistili trávnatý areál združenia Brány do života v Bratislave v spolupráci s mestskou časťou Petržalka. Vítaní na Flag tour boli a naďalej sú všetci s chuťou zapojiť sa do práce a pripojiť svoje posolstvo pre dobrovoľníkov z celého sveta do kroniky putujúcej s vlajkou. Kampaň zo Slovenska poputovala ďalej do Nemecka.

Ako to u nás vyzeralo si môžete pozrieť v Galérii.

 

Kalendár kampane Flag tour na Slovensku:

Kampan navštívila Slovensko 1. - 10.augusta 2011. Počas nej sa uskutočnili aktivity na Medzinárodných táboroch dobrovoľníckej práce na Slovensku. Viac o MTDP na Slovensku sa dočítate na http://www.inex.sk/workcampy.

1. august 2011 - hrad Hanigovce
2. august 2011 - hrad Brekov
3. august 2011 - vtáčia rezervácia pri obci Senné
5. august 2011 - Bratislava - OZ Brána do života v Petržalke
8. august 2011 - hrad Sklabiňa
9. august 2011 - hrad Kamenica

Vždy počas popoludnia sa uskutočnili na uvedených miestach Hody kultúr.

Vlajka prešla na Slovensku viac ako 1500km. Jej púť si môžete pozrieť na MAPE.

 

5.august 2011 - Flag tour dobrovoľnícka aktivita od 10:00 do 12:00

V Bratislave sa mohli dobrovoľníci nielen zo Slovenska zapojiť aktívne do kampane svojou pomocou pri čistení areálu OZ Brána do života. Občianske združenie Brána do života vzniklo na základe iniciatívy pani Márie Prieložnej dňa 23. februára 2000. Jej hnacím motorom, ako matky, bola túžba zabezpečiť čo najväčšiemu počtu opustených, alebo inak poznačených detí, život plný farieb, lásky a bezpečia. Túto ideu prezentovala aj 1. marca 2001 pri otvorení ich najväčšieho projektu Krízového centra Brána do života v Petržalke. Viac informácií na: http://www.branadozivota.sk/.

 

 

Vlajka kampane:

flag tour

 

Kalendár kampane Flag tour vo svete:

(kliknutím na kalendár je ho možné zväčšiť)

calendar flag tour

flag tour kontaktz

 

 

Viac informácií sa dozviete na:

  • O Alliance Flag Tour:

erc(a)alliance-network.eu

http://allianceflagtour2011.blogspot.com/

http://www.facebook.com/home.php#!/group.php?gid=62049387726

 

  • O národnom podujatí na Slovensku:

Zuzana Dorcikova - inex(at)inex.sk, +421 905 501 078, www.inex.sk

 

  • O medzinárodnej sieti Alliance of European Voluntary Service Organisations:

alliance(at)alliance-network.eu, http://www.alliance-network.eu

 

Kampaň je realizovaná v rámci Európskeho roku dobrovoľníctva a 10-teho výročia Medzinárodného roku dobrovoľníctva. Všetky sprievodné aktivity organizované na Slovensku sú podporené programom Mládež v akcii a Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu.

 

Ako dopadla FlagTOUR na Slovensku?

viac napovie  video   http://www.youtube.com/watch?v=gV-Spp-TfXY

a fotky v našej galérii

http://www.inex.sk/galerie/flag-tour-na-slovensku

Kalendár udalostí

po ut st št pi so ne
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Chcete dostávať informácie?

Ak si želáte, aby sme Vás informovali o našich novinkách a pripravovaných akciách, pošlite nám, prosím, Vašu e-mailovú adresu.