Mládežnícke výmeny

 

mastko6

Mládežnícke výmeny sú určené pre mladých ľudí vo veku od 15 do 30 rokov, ktorých zaujíma určitá oblasť ako napr. životné prostredie, cudzie kultúry, umenie, a plno iných...). Umožňuje stretnúť sa so skupinami iných mladých ľudí z iných krajín EÚ, ktorých taktiež daná oblasť zaujíma. Väčšinou ide o 6 až 21 dní dlhé stretnutia, kde účastníci diskutujú a navzájom sa učia nové veci. Ide o aktivitu programu Erasmus+ a tým pádom bývajú náklady na ubytovanie, stravu, materiál a cestovné do výšky podľa vzdialenosti preplácané.

 

Mládežnícke výmeny organizujeme na Slovensku a tak isto na ne vysielame účastníkov do zahraničia. Na slovensku ročne organizujeme zväčša dve výmeny. Jednou z nich bola výmena Workout Europe zameraná na zdravý životný stýl a rôzne športové techniky na cvičenie z iného uhľa pohľadu- neformálnym vzdelávaním. Výmeny sa zúčastnili účastníci zo Slovenska, Talianska Lotyšska a Estónska.

Takéto projekty sa organizujú po celej Európe a majú naozaj rôzne zameranie. Zapojiť sa môže každý, ale radi by sme niečo o tebe vedeli, kým ťa na podobný projekt vyšleme. Preto by bolo dobré prísť k nám na pokec. V roku 2017 tiež plánujeme zopár mladežníckych výmen v zahraničí, teda vyslať slovenskú skupinku na projekt v zahraničí.

Treba si však uvedomiť, že výmena nie je výlet zadarmo a má svoje pravidlá a program. Na účasť treba viac ako len chuť cestovať. Ale nenechajte sa odradiť!!! :)

 

 

Vedeli ste, že?

"2 - 3 týždňové workcampy, víkendové workcampy, jednodňové dobrovoľnícke projekty, mládežnícke výmeny, európska dobrovoľnícka služba, školenia.... a vlastné dobrovoľnícke projekty podporujú postup po rebríku participácie nahor."

 

 

 

Workout EuropePodmienky účasti na medzinárodnom školení/výmene TU

Mládežnícke výmeny sú realizované od roku 2014 vďaka Programu Erasmus+.

  

Erasmus+ Logo Offical


 

Chceli by ste sa zúčastniť na Mládežníckej výmeny v zahraničí alebo na Slovensku?

 

Mládežnícke výmeny sú realizované vďaka podpore programu Erasmus+. Jedná sa o projekty, na ktorých sa zúčastňujú mladí ľudia vo veku od 15 do 30 rokov. Niektoré projekty vzhľadom na tému  a realizáciu projektu bývajú ešte vekovo obmedzené od 18 do 30 rokov. Na výmenach sú zúčastňujú národné skupiny v počte od 4 účastníkov a 1 vedúci z každej krajiny. Tento počet môže byť i vyšší. Z pravidla sa jedná najmä o 4 národné skupiny (tzv. multilaterálne projekty) ale i o 3 (trilaterálne) alebo 2 skupiny (bilaterálne).

 

INEX Slovakia sa zapája do mládežníckych výmen v zahraničí a realizuje rovnaké projekty na Slovensku. Väčšina projektov sa realizuje najmä počas leta a vždy majú určenú nejakú hlavnú tému - európske občianstvo, migrácia, ľudské práva, ochrana životného prostredia a pod. 

maskot9

Od účastníkov vyžadujú prípravu už pred realizáciou projektu, keďže práve účastníci sú tvorcami a realizátormi aktivít projektu (napr. účastníci pripravia prezentáciu o krajine, navaria národné jedlo, pripravia sériu fotografií, divadlo, výstavu, ...) a následne i záverečné aktivity po skončení aktivít (napr. dokončovanie brožúrky, web stránky, ...).

Projekty Mládežníckych výmen sú financované Programom Erasmus+ Európskej komisie, preto sa účastníkom prepláca cestovné na projekt do výšky podľa kalkulácie vzdialenosti po odovzdaní a vyúčtovaní všetkých lístkov hostiteľskou organizáciou výmeny.

 

Neexistuje žiaden zoznam výmen, nakoľko ide o projekty, ktoré sa organizujú po dohode so zahraničnými organizáciami. Ak máte záujem, ozvite sa na out(zavináč)inex.sk a možno budete mať sťastie, že sa niečo v dohľadnej dobe plánuje. Účastníkov na mládežnícke výmeny hľadáme väčšinou prostredníctvom výzvy cez mejling, takže odporúčame začať odoberať (viď úvodná stránka).

 

 

Kalendár udalostí

po ut st št pi so ne
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Chcete dostávať informácie?

Ak si želáte, aby sme Vás informovali o našich novinkách a pripravovaných akciách, pošlite nám, prosím, Vašu e-mailovú adresu.